Client Login
خانه انواع ماساژ مقالات ماساژ انواع روغن تماس با ما

ماساژ در فوتبال

ماساژ برای کسب آمادگی بدن ضروری است ، زیرا جریان خون را فعال کرده ، مواد سمی عضلات را دفع نموده و به آنها خون تازه می رساند . 

ماساژ ورزشی قبل ، بعد و بین دو مرحله مسابقه انجام می گیرد: 

قبل از مسابقه فوتبال :

هدف از این ماساژ آماده کردن بدن است . در این مرحله عضلات و مفاصل  گرم می شوند . بدین ترتیب شما می توانید بدون احساس نگرانی از خطر مصدومیت به فعالیتهای شدید دست بزنید . ماساژ قبل از مسابقه ، بروز اثرات خستگی را به تعویق می اندازد .

بعد از مسابقه فوتبال :

این ماساژ موجب رفع خستگی اعضایی می شود که در فعالیت شرکت داشته اند . 

میان دو نیمه فوتبال :

این نوع ماساژ خصوصا هنگام گرفتگی عضله بسیار مفید است . 

ماساژ ورزشی همیشه باید در جهت جریان برگشت خون به  قلب انجام بگیرد . ماساژ را بشدت و به طور ناگهانی شروع نکنید ، بلکه همیشه آن را به طور تدریجی انجام دهید . 

اگر تکنیکهای صحیح ماساژ را نمی دانید ، از انجام آن خودداری کنید . تنها یک فرد آموزش دیده میتواند ماساژ صحیح را انجام دهد . 

 

 

پسوریازیس چیست ؟

وجود لکه های قرمز با  پوسته هایی روی آن ، که سطح پوست بدن را میپوشاند . معمولا در بعضی از قسمتهای پوست مشاهد میشود اما گاهی تمامی پوست را میپوشاند و خارش شدید دارند ، که پس از خارش زخم میشوند . بهتر هست که دکتر و پزشک معالج این بیماری را برای شما تشخیص دهد چرا که گاهی اوقات با بیماریهای دیگر اشتباه گرفته میشود .

 

 

راه های سنتی درمان پسوریازیس :

  یکی از راههای درمان پسوریازیس استفاده از آروما تراپی یا رایحه درمانی میباشد . این روش که قدمت آن بیش از 4000 سال میباشد در قرنهای مختلف مورد استفاده رفع انواع بیماریها قرار میگیرد . به زبان خیلی ساده وقتی ما نفس میکشیم و رایحه روغن گیاهی وارد بینی و ششهای ما میگردد ، سنسورهایی که در بدن وجود دارد پیامهایی را به مغز ارسال میکنند ، و هر پیام باعث عکس العمل و ارائه دستورات مغز به ارگانها میشود . مثلا در بیماری پسوریازیس ، سنسورها پس از دریافت بوی روغن گیاهی درخت چای ، به مغز پیغام میفرستند که تعبیر آن در مغز باعث ارسال دستور جلوگیری از تولید سلول اضافی که دلیل اصلی این بیماری میباشد ، میشود .

 

 

چند نکته در زمان درمان پسوریازیس :

 

- سعی کنید از غذاهای گیاهی استفاده نمایید و از خوردن گوشت قرمز پرهیز نمایید .

- از مالیدن وازلین و پارافین خودداری نمایید .

- از نوشیدن الکل و مصرف سیگار خودداری نمایید .

- دوری از استرس فکری و سعی در مدیریت استرسهای روزمره .

- ورزش مداوم روزانه .

- بدن را در معرض سرما قرار ندهید .

 

روغن های مورد استفاده برای درمان پسوریازیس :

بهترین روغن ، روغن گیاهی درخت چای میباشد . روغن اسطوخودوس هم یکی دیگر از گزینه ها میباشد . وقتی صحبت از روغن گیاهی میشود منظور اسانسهای شیمیایی که به جای روغن به فروش میرسد نمیباشد .

 

 

روش استفاده از روغنهای گیاهی برای رایحه درمانی  :

به طور کلی 4 روش مختلف برای آروما تراپی وجود دارد که آنها را برای شما به اختصار توضیح میدهم :

 

 

1-      استفاده از روغن گیاهی توسط ماساژ : در این روش ماساژ درمانی ، با توجه به غلظت روغن گیاهی بین 6 تا 15 قطره روغن درخت چای با روغن پایه مثلا روغن بادام شیرین مخلوط و توسط تکنیکهای آروما ماساژ ، یا ماساژ با روغن روی بدن ماساژ داده میشود . در این روش توسط ماساژ روغن توسط پوست جذب بدن میشود .

 

 

2-      استفاده از روغن گیاهی در حمام بخار یا روش بخور : در این روش  5 قطره از روغن گیاهی را داخل ظرفی از آب جوش میریزیم و در حالی که سر را زیر یک حوله قرار داده ایم از بخار این آب تنفس میکنیم . توجه مهم : این روش برای استفاده از اسانسهای مصنوعی شیمیایی  خطر ناک میباشد .

 

 

3-      توسط پخش روغن گیاهی در هوای اتاق : در این روش 15 قطره از روغن گیاهی را داخل  یک لیوان آب ریخته و روی شعله شمع قرار میدهیم تا به آرامی در هوای اتاق پخش شود .

 

 

4-      استفاده از روغن گیاهی در وان حمام : در این روش 15 قطره از روغن گیاهی را داخل آب وان حمام ریخته و بدن را  به مدت 15 دقیقه داخل وان قرار میدهیم .

درباره ماتماس با مافواید ماساژ فیلم ماساز مشاوره